Tytuł wiadomości: Entliczek, pentliczek, zielony stoliczek
(Kategoria: Misc)
Dodane przez Ervin
piątek 07 wrzesień 2018 - 11:02:25


Żegnaj, Rekordzie


Decyzją Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN uchylono werdykt Wydziału Gier Śląskiego ZPN, który przyznawał drużynie KS Bestwinka walkower za spotkanie z dnia 26 maja 2018 roku z drużyną BTS Rekord II Bielsko-Biała (na boisku wynik 2:2), z powodu wystąpienia w tym meczu w drużynie Rekordu zawodnika, który przekroczył wyznaczoną regulaminowym limitem ilość spotkań w wyższej klasie rozgrywkowej w barwach pierwszej drużyny z Bielska-Białej. W związku z tym, pomimo prawidłowo przyznanego i wywalczonego przez KS Bestwinka walkoweru, rozumianego zgodnie z regulaminem, przywrócony zostaje wynik, jaki miał miejsce na boisku w Bestwince, czyli 2:2.

Cóż teraz zrobić? Wyżej się odwołać nie można, bo UEFA pewnie nie wie, że jest coś takiego, jak bielska A-klasa, a sam regulamin rozgrywek, jeden z wymuszonych tegorocznych bohaterów, do którego już tyle razy sięgano i tyle razy próbowano interpretować jego zagmatwane zapisy, mówi, że wiążącą decyzją jest werdykt drugiej instancji, czyli w tym wypadku Śląskiego ZPN-u o walkowerze dla KSB. Skoro tak to wygląda, że regulamin można interpretować na wszelkie sposoby i szastać nim na prawo i lewo, to można spodziewać się kolejnych odwołań klubów podległych naszemu podokręgowi, póki tego doskonałego regulaminu się nie zmieni i nie usystematyzuje.

Teraz do rzeczy. Wychodzi, że Rekord wygrał A-klasę, ale przecież nie można zrzucić nagle dobrze radzącej sobie w okręgówce Bestwinki, więc może by tak Rekord podrzucić do ligi wyżej. No i tak się stało, BTS Rekord II Bielsko-Biała jest chyba pierwszą w historii A-klasy drużyną, która uzyskała awans do okręgówki po rozegraniu trzech spotkań, i to jeszcze awans na ten sam sezon! Gratulacje! Na obecny sezon A-klasy ma to taki wpływ, że znowu mamy 13 drużyn, czyli znowu rozegrane mecze będą się zgadzać dopiero na koniec rundy, spotkania Rekordu z innymi drużynami zostają odwołane, a te rozegrane wyniki meczów anulowane. Dzięki temu w tym momencie Przełom Kaniów awansował na ósmą lokatę, a wolny weekend będzie miał początkiem października, bo 7.10.2018 miał być rozegrany mecz z Rekordem w Bielsku. Plus tego pożegnania Rekordu jest taki, że nie będą nas męczyć zawodnikami podbieranymi z trzeciej ligi, bo pewnie znowu trzeba by sięgać po meczu do regulaminu.

KK
Ta wiadomość pochodzi ze strony Oficjalny Serwis LKS Przełom Kaniów
( http://www.przelom-kaniow.info/news.php?extend.1908 )


Czas generowania: 0.1337 sek., 0.0852 z tego dla zapytań.