Dodane przez Ervin
sobota 14 maj 2016 - 19:03:54

Przełamana Zapora

LKS Zapora Wapienica - LKS Przełom Kaniów 1:2 (1:1)

Po czterech meczach bez wygranej podopieczni trenera Wiesława Kucharskiego w sobotnie popołudnie udali się do Wapienicy, by spróbować przerwać tę złą passę w meczu z miejscową Zaporą. Udało się.

W ostatnich trzech meczach to Przełom strzelał bramkę jako pierwszy, i na dobre to nie przynosiło wymiernych korzyści w ostatecznym rozrachunku. W Wapienicy nastąpiła mała zmiana - pierwsza bramka spotkania wpadła do kaniowskiej bramki w 18 minucie. Prowadzenie gospodarzy trwało przez trzynaście minut, bowiem w 31 minucie pierwszą bramkę dla drużyny z Kaniowa zdobył Dominik Domka.
Na drugą połowę zawodnicy wyszli z wynikiem 1:1. Zmienił się on w 77 minucie, kiedy bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Jurczyga, zapewniając sobie i swoim kolegom zwycięstwo w meczu.

Zwycięstwo pozwoliło zawodnikom Przełomu wyprzedzić Zaporę, a dzięki stracie punktów przez pisarzowickiego Pioniera gracze z Kaniowa wspięli się o dwie pozycje w tabeli i obecnie okupują najniższy stopień podium. Ciężko obecnie mierzyć wyżej, bo zajmujący drugie miejsce Czarni Jaworze mają nad Przełomem 10 punktów przewagi, a do końca zostało jeszcze pięć kolejek. Statystycznie oczywiście wszystko jest jeszcze możliwe, nawet wygranie ligi. Szansa na poprawienie dorobku punktowego w najbliższą sobotę o 17:00 - na stadion w Kaniowie przyjedzie rywal zza miedzy, a w zasadzie zza Białki, MRKS II Czechowice-Dziedzice.