Zapowiedzi spotkań naszych drużyn
Seniorzy:

---Młodzicy starsi (D1):

---
Młodzicy młodsi (D2):

---

Żaki (F1):

---


Skrzaty:Nasze zespoły piłkarskie

Kadra
Wyniki
Terminarz
Strzelcy
Galeria
Transfery
Sparingi

-----------------------------------------------------------------------------
Młodzicy Starsi


Kadra
-


Młodzicy młodsi


Kadra
-

Żaki
Kadra
-

Skrzaty
Kadra
-

Sekcje klubu


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Online
Gości: 2
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 2734, Najnowszy: CASTROL73

Historia
Historia Klubu LKS "Przełom" KaniówW 2014 roku klub nasz obchodził 65 lecie swojego istnienia, ale początki sportu w Kaniowie są o wiele starsze.
Z relacji najstarszych mieszkańców Kaniowa wynika że już w 1928 roku na naszym terenie powołana została organizacja Oświatowe Towarzystwo Uniwersytetów Robotniczych, które posiadało takie sekcje jak: lekkoatletyczną, gimnastyczną, i piłki nożnej. Nauczycielami w/w sekcji byli Jan Brzeźniak, Genowefa Krawczyk i Emil Gałuszka.

Pierwsze boisko powstało na dzierżawionych łąkach w pobliżu stawu obok potoku młyńskie. Były to tereny bardzo podmokłe i w czasie deszczów boisko było zalewane.

Działania wojenne przerwały działalność ale z inicjatywy garstki ludzi już w marcu 1945 roku reaktywowano Robotniczy Klub Sportowy zarejestrowany w podokręgu Bielsko-Biała a w następnym roku przystąpiono do rozgrywek. RKS Kaniów przydzielony został do klasy „B” grupy Biała-Oświęcim. W tym czasie również powstało nowe boisko na tzw. Strumieńcu, a obok niego barak z szatnią dla zawodników. W latach 1946-1948 Klub przechodził różne reorganizacje i przynależności.

Ludzie którzy poświęcili się dla sportu a byli to między innymi Panowie Góra, Tomala, Kóska, Ochman, Pietraszko i inni podjęli starania o nowy grunt przeznaczony pod budowę boiska z terenów Gminnych, wtedy to Urząd Gminy przekazał tereny pod budowę i niezwłocznie przystąpiono do prac.

Oficjalnego otwarcia boiska dokonano w 1949 roku i w tym samym czasie zarejestrowano Klub pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Kaniów, który został zgłoszony do rozgrywek klasy „C”. W okresie 1955-1957 szkoleniowcem drużyny seniorów był Emil Buchta ówcześnie czynny zawodnik Czechowickiej "Stali". Po kilkunastu latach Klub uzyskał awans do klasy”B”. Potrzeba było następnie sporo czasu aby uzyskać następny awans i tak od 1990 roku klub rozgrywał mecze w klasie”A” podokręgu Tychy, przyjmując w między czasie nazwę od patronackiego zakładu jakim była Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Przełom” w Kaniowie.

Ambicjami Zarządu i kibiców było oczywiście zbudowanie zespołu, który mógłby zagrać o klasę wyżej i taka okazja się nadarzyła. Zespół pod wodzą doświadczonego trenera zdołał uzyskać kolejny awans a wszystko to miało miejsce w 50 rocznicę powstania klubu tzn. 1999 roku. Przygoda ta trwała jednak tylko dwa lata i tak w 2001 roku ponownie klub zasilił szeregi „A” klasy ale już nowych strukturach organizacyjnych bo w Beskidzkim Okręgowym Związku Piłki Nożnej , który to powstał po reorganizacji PZPN.

Żeby tradycji stało się zadość, to w roku 2004 na jubileusz 55-lecia klubu ponownie uzyskano awans do Klasy Okręgowej. Obecnie seniorzy Kaniowa występują w bielskiej "A" klasie.

Należy w tym miejscu zaznaczyć że klub to nie tylko piłka nożna ale także inne dyscypliny takie jak: szachowa, artystyczna, lekkoatletyczna oraz kajakowa , która to najbardziej rozsławiła nasz klub. Zawodnicy tej sekcji zdobyli wiele tytułów mistrzów Polski jak również niektórzy startowali na zawodach mistrzostw Europy i Świata - należy wspomnieć iż pod koniec lat dziewięćdziesiątych sekcja ta wystąpiła ze struktur klubu.

W ostatnich latach została przeprowadzony kapitalny remont płyty boiska wraz dobudowaniem pomieszczeń szatni i zaplecza gospodarczego.

Data/Czas
 

Witryna
Prowadzący
Informacje
Licznik

Wejścia unikalne--->
Wszystkie wejścia--->
Teraz online --->
tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny


Nasze zespoły

Seniorzy
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Żaki i młodzicy - roczniki 2004-2008
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Żaki - roczniki 2009-2011
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)


Ankieta


Czy jesteś zadowolony z wyboru nowego zarządu klubu?Tak

Nie

W połowieAutor Wieczny
Głosy: 73
Poprzednie ankiety


Czat
Musisz być zalogowany, aby wystawiać komentarze na tej stronie. Proszę się zalgować lub jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się


Wieczny
19 wrz : 20:54
Z dużym zadowoleniem mogę poinformować, iż od niedawna strona zyskała kolejnych dwóch administratorów. Są nimi Ervin oraz Castrol73. Z tej racji dołożymy wszelkich starań, aby strona była aktualizowana na bieżąco!

Kermit
15 lut : 18:19
Prosze jeszcze raz o wstawienie grafiku sparingów

Wieczny
05 lut : 20:09
Nie ma problemu, teraz jestem trochę zajęty zebraniem w sobotę i strona znowu stoi w miejscu, ale po zebraniu na pewno nowy zarząd opublikuje wszystko jak trzeba

Kermit
04 lut : 10:11
Mam prośbe do pana prezesa zeby nabył od trenera jedynki plan sparingów wraz z godzinami i wrzucił go na strone z góry dziekuje

zxczxczxc
12 sie : 10:12
ja z uwagi na brak czasu też nie dam rady

Wieczny
11 sie : 18:27
Czy jest ktoś chętny?

Wieczny
09 sie : 12:49
Zapraszam osobę bądź osoby do współprowadzenia strony klubu. Z racji obowiązków wynikających z funkcji prezesa oraz codziennej pracy nie jestem w stanie na bieżąco o wszystkim informować... Liczę, że znajdą się osoby, które chcą pomóc w tej kwestii.

zxczxczxc
29 lip : 21:56
Są jakieś zdjęcia z meczu zarządu ze strażakami i turnieju dzikich drużyn ?

Wieczny
06 wrz : 10:16
Wiem, moje niedopatrzenie, miało być do czwartku. Ale i tak była przewaga głosów i oprórcz głosów w ankiecie większość zdecydowała. Fan92, mam nadzieję, że swoją aktywność na czacie zamienisz na aktywność w klubie, np w sobotę podczas meczu. Zachęcam do wywieszenia flagi i głośnego dopingu. Co do wyboru utworu - kończymy dyskusję. Tak, jak chciałeś, wybór został dokonany.

FaN92
06 wrz : 06:54
"głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie" dzisiaj jest piątek, ale głosowanie zakończone zostało wczoraj o 22.57 w czwartek ??????

Wieczny
05 wrz : 22:57
Kończymy głosowanie, wygrała piosenka Scotty - The Black Pearl, która zdobyła 22,73% głosów.

[link]

Wieczny
05 wrz : 18:16
Dokładnie.

serek91
05 wrz : 13:30
Trochę późno zauważyłem, ale można jeszcze to zaproponować.
Zresztą najważniejsza jest dobra gra, jak do tej pory, a nie piosenka

[link]

Wieczny
04 wrz : 23:11
Po co te nerwy, napisałem tylko, że jest słabe zainteresowanie. Teraz spośród typów na Facebooku (tych poważnych), głosujemy w ankiecie na stronie klubu do piątku włącznie.

FaN92
04 wrz : 17:58
Może ankieta jest za mało "rozreklamowana" poza tym z tego co widziałem było kilkanaście propozycji na facebooku ale szanowny administrator "wytypował" samodzielnie dwa utwory bo mamy słabe nagłośnienie i piosenki mają być bez słów. Szkoda że nie poinformował o tym fakcie zanim ludzie zaczęli wrzucać piosenki. Szkoda też że ankieta nie pojawiła się również na stronie skoro mamy taką zakłdkę, na pewno więcej ludzi by się o całej akcji dowiedziało. Rozumiem, że pisząc "Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą" szanowny administrator chce mi uzmysłowić że nikt nie chce zmiany i janosik jest zajebisty?? Ok, niech tak będzie.

Wieczny
04 wrz : 17:15
Jakoś nie ma dużego zainteresowania proponowaną zmianą... Jest kilka typów, ale głosów brak.

FaN92
02 wrz : 10:30
no tak

Wieczny
02 wrz : 10:03
Podczas wychodzenia jest TIGER, chodzi Ci o piosenke przed wyjściem zapewne

FaN92
01 wrz : 16:24
[link]

[link]
moje propozycje na piosenkę podczas wychodzenia drużyny na murawę, druga jest długa dlatego ja proponowałbym wyciąć fragment od 1:19 do 3:05.

Wieczny
27 sie : 18:45
Na Facebooku już można zgłaszać propozycje.

Wieczny
27 sie : 18:41
Zawsze można dojść do porozumienia. Ok, zainteresowanie powinno być duże, skoro mówileś, że wszyscy chcą zmienić. Jeśli zainteresowania nie będzie to zostanie tak jak jest.

FaN92
27 sie : 13:27
Widzę że jednak da się dojść do jakiegoś porozumienia. Mogę zaproponować inne rozwiązanie tej sytuacji. Skoro nasz klub ma swój profil na facebooku można zrobić takie głosowanie na facebooku i na stronie. Niech każdy kto chce, prześlę swoją propozycje bezpośrednio na facebookowy profil Przełomu lub do admina strony w wiadomości prywatnej a potem administrator stworzy ankietę na obu portalach. Przykładowo liczyć się będzie 5 pierwszych utworów. Chyba że zainteresowanie będzie duże to na przykład 10. Możną o tym napisać na stronie w oficjalnym ogłoszeniu i na facebooku. Myślę że takie coś może wypalić. Jeżeli nie będzie żadnych propozycji niech klub coś wybierze i ogłosi ankietę.

Wieczny
27 sie : 13:10
Jeszcze co do piosenki - wybierz ze 4 utwory i myślę, że możemy zrobić np. sondę na ten temat i wtedy będzie to oficjalna piosenka przed meczem, nie widzę problemu. Tylko zamiast krytykować, trzeba się tym zająć.

Wieczny
27 sie : 13:03
Ja Cię odstawiam z kwitkiem? Jeszcze raz zapraszam do działalności w klubie. Który klub w A klasie ma swoją piosenkę albo nagrody w przerwie meczu? Każda uwaga jest cenna, ale idąc Twoim tokiem myślenia, wszystkie kluby w A klasie muszą zlikwidować strony internetowe, bo nasza była pierwsza. Ale tak jak mówię, przyjdź i zacznij wdrażac swoje pomysły. Może dzięki Tobie cała trybuna będzie pełna. Pozdrawiam.

FaN92
27 sie : 10:23
No i tak właśnie kończy się jakakolwiek dyskusja. Dziwne jest tylko to że osoby, kibiców którzy mają jakieś obiekcje albo propozycje odstawia się z kwitkiem i dalej robi się po Swojemu. Moim zdaniem po prostu każdy albo większość klubów ma swoje piosenki, hymny, melodie - indywidualne i między innymi po tym się ich rozpoznaje. TSP to górale więc mają melodie z janosika. My chyba góralami nie jesteśmy to po co kopiować ? Nie widzę konieczności przychodzenia na zebranie bo skoro klub/zarząd sam zdecydował się wybrać Janosika tak jak TSP to na pewno wymyśli coś alternatywnego z czego kibice będą zadowoleni.Administratorzy przelom-kaniow.info nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści i poglądy wyrażane i zamieszczane na stronach serwisu przez jego użytkowników oraz zastrzega sobie prawo do usuwania całości lub fragmentów tych treści bez podania przyczyny.

Layout by Wymiatacz®. Based on e107 website system.
Czas generowania: 0.1271 sek., 0.0608 z tego dla zapytań.